AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Circuitul AmaTur Romania este alcatuit dintr-un lant de turnee de tenis de masa, organizate in mai multe localitati ale tarii si pe mai multe nivele de reprezentare - locale, zonale si nationale - incheindu-se cu un Turneu Final.

Circuitul urmareste atragerea iubitorilor tenisului de masa, simpli pasionati sau fosti sportivi de performanta, care doresc sa-l practice in mod organizat, la nivel local sau national.

... read more ...

Amatur - 2015

82 turnee A, 6 turnee A+, 118 turnee B, 3172 jucatori activi
Turnee A+:

- Sibiu - 07 feb
- Pitesti - 18 apr
- Bacau - 06 iun
- Arad - 04 iul
- Turneu A+ regional - 05 sep

Turneul Final:

- Focsani - 03 oct

Clasament final:

1. Roman Iulian - Brasov
2. Lukasz Klimas - Ploiesti
3. Boaca Valentin - Bucuresti

Amatur - 2014

66 turnee A, 5 turnee A+, 102 turnee B, 2937 jucatori activi
Turnee A+:

- Targoviste - 22 mar
- Bucuresti - Viva - 31 mai
- Bistrita - 23 aug
- Focsani - 11 oct

Turneul Final:

- Sfantu Gheorghe - 06 dec

Clasament final:

1. Lungu Cosmin - Bucuresti
2. Roman Iulian - Brasov
3. Petrescu Liviu - Pitesti

Amatur - 2013

56 turnee A, 5 turnee A+, 136 turnee B, 3152 jucatori activi
Turnee A+:

- Arad - 23 mar
- Reghin - 11 mai
- Topoloveni - 12 oct
- Gura Humorului - 09 nov

Turneul Final:

- Brasov - 07 dec

Clasament final:

1. Sterea Viorel - Constanta
2. Roman Iulian - Brasov
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Amatur - 2012

46 turnee A, 5 turnee A+, 130 turnee B, 2734 jucatori activi
Turnee A+:

- Focsani - 31 mar
- Bucuresti - 02 iun
- Mangalia - 01 sep
- Cluj Napoca - 06 oct

Turneul Final:

- Sfantu Gheorghe - 08 dec

Clasament final:

1. Roman Iulian - Brasov
2. Garduli Silviu - Cluj Napoca
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Amatur - 2011

39 turnee A, 4 turnee A+, 109 turnee B, 2429 jucatori activi
Turnee A+:

- Reghin - 07 mai
- Botosani - 23 iul
- Topoloveni - 15 oct

Turneul Final:

- Targoviste - 03 dec

Clasament final:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Ciobanu Alex - Bucuresti
3. Durdun Gheorghe - Bucuresti

Amatur - 2010

32 turnee A, 4 turnee A+, 67 turnee B, 1904 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 06 mar
- Miercurea Ciuc - 29 mai
- Mangalia - 04 sep

Turneul Final:

- Sibiu - 04 dec

Clasament final:

1. Ciobanu Alex - Bucuresti
2. Toth Laszlo - Cluj Napoca
3. Farkas Gabor - Targu Mures

Amatur - 2009

25 turnee A, 3 turnee A+, 42 turnee B, 1941 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 13 iun
- Valenii de Munte - 31 oct

Turneul Final:

- Bucuresti - 12 dec

Clasament final:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Nistor Dorel - Bistrita
3. Iusan Mircea - Cluj Napoca

Amatur - 2008

30 turnee A, 3 turnee A+, 35 turnee B, 1352 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 31 mai
- Cluj Napoca - 20 sep

Turneul Final:

- Piatra Neamt - 13 dec

Clasament final:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Carpovici Boris - Falticeni
3. Apian Florin - Bistrita

Amatur - 2007

17 turnee A, 3 turnee A+, 16 turnee B, 740 jucatori activi
Turnee A+:

- Miercurea Ciuc - 09 iun
- Bistrita - 13 oct

Turneul Final:

- Cluj Napoca - 08 dec

Clasament final:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Opincaru Marius - Piatra Neamt
3. Apian Florin - Bistrita

Amatur - 2006

7 turnee A, 1 turneu A+, 22 turnee B
Turneul Final:

- Bucuresti - 16 dec

Clasament final:

1. Bodeanu Mihai - Bucuresti
2. -
3. -

Amatur - 2005

Clasament final:

1. Dascalitei Mihai - Bucuresti
2. -
3. -

Turnee programate:

1. Sibiu - 8-13 feb - Tabara Emi TT ()

-

2. Ploiesti - 13 feb (A)

3. Roman - 13 feb (A)

4. Pitesti - 14 feb (B)

-

5. Turda - 20 feb (B)

6. Miercurea Ciuc - 20 feb (B)

7. Bucuresti - Viva - 20 feb (A)

8. Oradea - King Pong - 20 feb (A)

-

9. Targoviste - 05 mar (A+)

Turnee incheiate:

1. Sibiu - 06 feb (A)

2. Braila - 06 feb (A)

3. Craiova - 06 feb (B)

-

4. Odorheiu Secuiesc - 30 ian (A)

5. Ploiesti - 30 ian (B)

6. Piatra Neamt - 30 ian (B)

-

7. Sibiu - 21 ian (B)

8. Oradea - PingPongMania - 23 ian (A)

9. Bucuresti - Top Tenis - 23 ian (A)

10. Vatra Dornei - 23 ian (B)

11. Braila - 23 ian (B)

-

12. Baicoi - 16 ian (B)

13. Giurgiu - 16 ian (B)

14. Pitesti - 16 ian (B)

15. Baia Mare - 16 ian (B)

-

16. Topoloveni - 09 ian (A)

-

17. Oradea - King Pong - 02 ian (B)

18. Victoria - 03 ian (A)

19. Bucuresti - 03 ian (B)

-

20. Calarasi - 30 dec (B)

21. Bistrita - 22 dec (B)

-

22. Falticeni - 19 dec (A)

23. Bucuresti - Viva - 19 dec (A)

24. Cluj Napoca - 19 dec (B)

25. Oradea - King Pong - 18 dec (B)

26. Braila - 19 dec (B)

27. Arad - 19 dec (B)

-

28. Vintu de Jos - 12 dec (A)

29. Topoloveni - 12 dec (A)

30. Targu Mures - 12 dec (B)

31. Turda - 12 dec (B)

32. Brasov - 12 dec (B)

33. Oradea - PingPongMania - 12 dec (B)

34. Tulcea - 13 dec (B)

-

35. Sibiu - 05 dec (A)

36. Oradea - King Pong - 01 dec (B)

37. Miercurea Ciuc - 05 dec (B)

38. Pitesti - 05 dec (B)

39. Cluj Napoca - 05 dec (B)

-

40. Bucuresti - Top Tenis - 28 nov (A)

41. Deva - 28 nov (B)

42. Timisoara - 28 nov (B)

43. Drobeta Tr Severin - 28 nov (B)

44. Gheorgheni - 28 nov (B)

-

45. Bistrita - 21 nov (A)

46. Oradea - PingPongMania - 21 nov (B)

47. Moinesti - 21 nov (B)

48. Galati - 21 nov (B)

49. Sighisoara - 21 nov (B)

50. Ploiesti - 21 nov (B)

-

51. Dumbravita - 14 nov (A)

52. Sibiu - 14 nov (B)

53. Pitesti - 14 nov (B)

54. Sfantu Gheorghe - 14 nov (B)

55. Constanta - 14 nov (B)

56. Bucuresti - Viva - 14 nov (B)

-

57. Braila - 07 nov (A)

58. Gura Humorului - 07 nov (A)

59. Oradea - Era Park - 07 nov (A)

60. Targoviste - 07 nov (B)

-

61. Valenii de Munte - 31 oct (A)

62. Medias - 31 oct (A)

63. Radauti - 31 oct (B)

-

64. Calarasi - 24 oct (A)

65. Oradea - King Pong - 24 oct (A)

66. Roman - 24 oct (A)

67. Braila - 22 oct (B)

-

68. Comanesti - 17 oct (A)

69. Baicoi - 17 oct (A)

70. Dumbravita - 17 oct (A)

71. Dej - 17 oct (A)

72. Pitesti - 17 oct (B)

73. Dumbraveni - 17 oct (B)

-

74. Baia Mare - 10 oct (A)

75. Arad - 10 oct (A)

76. Bucuresti - Viva - 10 oct (A)

77. Batos - 10 oct (B)

-

78. Focsani - 03 oct (A+)

-

79. Bacau - 26 sep (A)

80. Medias - 26 sep (A)

-

81. Vatra Dornei - 19 sep (A)

82. Bucuresti - Top Tenis - 19 sep (A)

83. Brasov - 17 sep (B)

-

84. Oradea - Era Park - 13 sep (B)

85. Miercurea Ciuc - 13 sep (B)

86. Targu Mures - 12 sep (A)

87. Tecuci - 12 sep (A)

88. Bucuresti - Viva - 12 sep (B)

-

89. Gura Humorului - 05 sep (A+)

90. Braila - 05 sep (A+)

91. Bucuresti - Viva - 05 sep (A+)

92. Bucuresti - Top Tenis - 05 sep (A+)

93. Baicoi - 05 sep (A+)

94. Topoloveni - 05 sep (A+)

95. Sibiu - 05 sep (A+)

96. Oradea - King Pong - 05 sep (A+)

97. Oradea - PingPongMania - 05 sep (A+)

98. Cluj Napoca - 05 sep (A+)

-

99. Mangalia - 30 aug-05 sep - Tabara Saptamana de Tenis de masa la Mangalia ()

-

100. Alexandria - 30 aug (B)

101. Mangalia - 29 aug (A)

102. Reghin - 29 aug (A)

103. Drobeta Tr Severin - 29 aug (B)

104. Sfantu Gheorghe - 29 aug (B)

-

105. Gura Humorului - 22 aug (A)

106. Dej - 22 aug (B)

107. Constanta - 22 aug (B)

108. Bucuresti - Viva - 22 aug (B)

109. Calarasi - 22 aug (B)

-

110. Sibiu - 15 aug (A)

111. Arad - 15 aug (B)

112. Ploiesti - 15 aug (B)

113. Oradea - King Pong - 14 aug (B)

-

114. Braila - 08 aug (A)

115. Corund - 08 aug (B)

-

116. Oradea - PingPongMania - 01 aug (A)

117. Bucuresti - Top Tenis - 01 aug (A)

118. Sanpaul - 01 aug (B)

119. Amarastii de Sus - 01 aug (B)

120. Sibiu - 30 iul (B)

-

121. Deda - 25 iul (A)

122. Sfantu Gheorghe - 25 iul (B)

-

123. Dej - 18 iul (A)

124. Targoviste - 18 iul (B)

125. Falticeni - 18 iul (B)

126. Galati - 18 iul (B)

-

127. Ocna Sibiului - 11 iul (A)

128. Bucuresti - Viva - 11 iul (A)

-

129. Arad - 04 iul (A+)

130. Gura Humorului - 29 iun - 05 iul - Tabara Tenis de masa in Bucovina ()

131. Gura Humorului - 04 iul (B)

132. Ploiesti - 04 iul (B)

-

133. Galati - 27 iun (A)

134. Slatina - 27 iun (A)

135. Targu Mures - 27 iun (A)

136. Brasov - 27 iun (B)

137. Oradea - King Pong - 26 iun (B)

-

138. Ploiesti - 20 iun (A)

139. Vatra Dornei - 20 iun (A)

140. Sighetu Marmatiei - 20 iun (A)

141. Drobeta Tr Severin - 20 iun (B)

142. Timisoara - 20 iun (B)

143. Braila - 16 iun (B)

-

144. Calarasi - 13 iun (A)

145. Agnita - 13 iun (A)

146. Siculeni - 13 iun (B)

147. Oradea - King Pong - 13 iun (B)

148. Suceava - 13 iun (B)

-

149. Bacau - 06 iun (A+)

150. Sibiu - 04 iun (B)

-

151. Bucuresti - Top Tenis - 30 mai (A)

152. Oradea - Era Park - 30 mai (A)

153. Odorheiu Secuiesc - 30 mai (A)

-

154. Focsani - 23 mai (A)

155. Lugoj - 23 mai (A)

156. Pitesti - 23 mai (A)

157. Dej - 23 mai (A)

158. Suceava - 23 mai (B)

-

159. Sibiu - 16 mai (A)

160. Moinesti - 16 mai (A)

161. Targoviste - 16 mai (B)

162. Galati - 16 mai (B)

163. Arad - 16 mai (B)

164. Cocorastii Mislii - 16 mai (B)

-

165. Reghin - 09 mai (A)

166. Valenii de Munte - 09 mai (B)

167. Oradea - PingPongMania - 09 mai (B)

-

168. Oradea - King Pong - 02 mai (A)

169. Sfantu Gheorghe - 02 mai (A)

170. Dumbravita - 02 mai (B)

171. Gura Humorului - 02 mai (B)

-

172. Sighetu Marmatiei - 29 apr (B)

-

173. Timisoara - 25 apr (B)

174. Targu Mures - 25 apr (B)

175. Bucuresti - Viva - 25 apr (A)

176. Dej - 25 apr (A)

177. Tecuci - 25 apr (A)

-

178. Pitesti - 18 apr (A+)

-

179. Suceava - 10 apr (B)

180. Oradea - King Pong - 10 apr (B)

-

181. Braila - 04 apr (B)

182. Constanta - 04 apr (B)

183. Comanesti - 04 apr (B)

184. Pitesti - 04 apr (B)

185. Falticeni - 04 apr (B)

186. Medias - 04 apr (A)

187. Oradea - King Pong - 03 apr (B)

-

188. Targu Mures - 28 mar (B)

189. Botosani - 28 mar (A)

190. Targoviste - 28 mar (A)

191. Arad - 28 mar (A)

-

192. Bucuresti - Top Tenis - 21 mar (B)

193. Focsani - 21 mar (A)

194. Victoria - 21 mar (A)

-

195. Bucuresti - Viva - 14 mar (B)

196. Ploiesti - 14 mar (B)

197. Bacau - 14 mar (A)

198. Ramnicu Valcea - 14 mar (A)

199. Oradea - PingPongMania - 14 mar (B)

200. Sibiu - 12 mar (B)

-

201. Dej - 07 mar (B)

202. Vatra Dornei - 07 mar (B)

203. Baicoi - 07 mar (A)

204. Oradea - PingPongMania - 07 mar (B)

-

205. Targu Jiu - 01 mar (B)